| AsaMaCheama a întrebat:

E periculos daca inghit guma, de obicei in loc sa o arunc o inghit (azi am inghitit 7 deodata intr-o provocare...)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Http://www.protv.ro/......tomac.html

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este periculos!
Incearca sa nu mai inghiti guma de mestecat, sau cel putin nu mai juca jocuri unde stii ca vei pierde, ca iti faci rau la sanatate, putand sa ajungi in urgenta.

Răspuns utilizator avertizat
| kim26 a răspuns:

Este oarecum periculos, pentru ca stomacul nu o poate digera ft usor. de multe ori ea ramane lipita pe peretii stomacului. ingredinetele din guma nu sunt tocmai naturale. asa ca data viitoare refuza provocarea prietenilorwinking

| dDarrY a răspuns:

Daca inghiti 7 mai mult sau mai putin e periculos dar 1 nu si apropo es nu se digera in 7 ani nu se digera deloc cum o inghiti asa iese

| AsaMaCheama explică (pentru dDarrY):

Dar macar iese, nu? happy