| PringAloe a întrebat:

E periculos sa mananci o tableta mare (100g) intreaga de gluzoca intr-o zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cam da. Este ca și cum ai primi un pumn în pancreas, care te face knock out.

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu mănânci câte o tabletă în fiecare zi nu e nici o problemă.

| Frank51 a răspuns:

Atata timp cat nu mananci alte dulciuri da, oricum ai nevoie de vreo 2-300gr de carbo.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Nu, mai periculos pe lumea asta este sa fi prost.

| morfeo a răspuns:

Sunt foarte multe calorii, dar stai linistit. Periculos este daca ai manca zilnic. asa odata nu se intampla nimic. Data viitoare mananca si tu 2-3 randuri dar nu una intreaga.