| StrongHeart a întrebat:

E sănătos să mănânci murături des?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.
Cea mai bună e varza murată.
Si toate murăturile contin probiotice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ai probleme cu rinichii sau ficatul nu prea e indicat sa consumi frecvent și în cantități mari, dar puțin și frecvent nu dăunează, dacă consumi în cantități mici.
Orice exces într-o alta ordine de idei dăunează!

| Sekim a răspuns:

Nu exista studii care sa demonstreze că dacă mănânci murături des ai vreun beneficiu, dar nici contrariul. Cu siguranță că excesul nu face bine pentru niciun aliment dar, cât sa și mănânci zilnic rolling on the floor

| Feri5 a răspuns:

Murăturile conțin bacterii fermentative. Dacă le consumi cât îți este recomandat, nu pățești nimic. Altfel cine știe ce.

| InYourPants a răspuns:

Daca nu ai arsuri aciditate boli de stomac ficat

| NoOne18 a răspuns:

Orice e consumat in exces poate dauna,cel mai bine putin din toate in fiecare zi. Daca mananci o muratura cu o friptura, salata la pranz, un iaurt seara si niste fructe, e perfect.Dar daca mananci cel putin o farfurie numai cu muraturi pe zi, atunci va deveni o problema in timp.

| salieri84 a răspuns:

Cum spune zicala: ''Esti ceea ce mananci!''