| anonim_4396 a întrebat:

Enterol sau Linex? Care este cel mai bun probiotic din experiența voastră?

Dacă se poate, detaliați puțin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bun probiotic (natural) este laptele acru sau iaurtul (facut din lapte adevarat, netratat, ne-degresat).
Se consuma cel putin 200ml dupa fiecare administrare de antibiotic prin cale orala.

| s4mxr a răspuns:

Linex

| AlexisLove a răspuns:

In opinia mea Linex este mai bun. Intr-o perioada am luat si Enterol, nu stiu daca de la el sau de la altceva, aveam ameteli puternice si dureri de cap, stari de greata. cand am trecut inapoi pe linex totul a fost mai ok