| t3iub3sc1414 a întrebat:

Este adevarat ca bananele ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Depinde cate mananci. O banana, doua pe zi nu o sa iti dauneze, dar daca mananci prea multe da, pentru ca fructele au zahar, asa ca ingrasa si ele.

| Criiss16 a răspuns:

Buna!

http://www.topfitness.ro/......e-ingrasa/

Sper sa te ajute! (:

| pietrean a răspuns:

Tot ce este in exces,face rau! Asa si bananele:mancate prea multe, ingrasa(constipa, contin zahar asimilabil, de aceea nu este recomandata in diabet, are100 calorii).Dar cate o banana,este recomandata pentru:contine potasiu(pentru inima si sistem nervos),vit A,B(pentru flora intestinala,sistemul nervos),fier(pentru anemie),fosfor, alte minerale si vitamine, proteine, catbohidrati, fibre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te convingi de aici,
http://calorii.oneden.com/Calorii-Banane.html
Te pup!

| giony54 a răspuns:

Nu ingrasa, dar ai grija la dereglarile hormonale care sigur ingasa.