| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca de la anticonceptionale exista riscuri sa nu mai poti face copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Da, consumul indelungat de anticonceptionale duce la infertilitate.

| MititiCa a răspuns:

Dap, este adevarat.
dar, cred ca mai multe detalii iti va putea da medicul tau ginecolog.
Dupa ce le iei, trebuie sa ai si pauza de o luna, sau ceva de genu. credlaughing.
nah, in fn, mama a luat anti`, dupa ce m`a nascut pe mine, fara sa faca prea multe pauze, si dupa 17 ani, a facut un consult ginecologic, si i`a zis ca daca nu se opreste din luat risca sa nu mai faca copii.
happy

| Dantewashere a răspuns:

Da,dar doar daca le folosesti foarte des, o data la 2 saptamani este recomandat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,luate pentru o perioada indelungata, prezinta acest risc.