| L3mMoN a întrebat:

Este adevarat ca exercitiile cu gantere opresc cresterea in inaltime? Daca da, spuneti-mi si mie ce fel de exercitii ar trebui sa fac si cat timp.Sunt destul de inalta si am numai 14 ani :'(.Ma multumeste statura mea si nu mai vreau sa cresc pentru ca unei fete ii sta urat sa fie foarte inalta.Va rog sa nu-mi spuneti lucruri de genul: De ce ai vrea sa-ti opresti cresterea?". Vreau sa stiu si daca exista vreun risc daca fac exercitii cu gantere.Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alin334 a răspuns:

Neah, bu poti controla Înălțimea

| roxanamariaa a răspuns:

Nu, nu este adevarat happy