| InYourMind a întrebat:

Este adevărat ca mâncărurile iuți cresc metabolismul și ajuta la slăbit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da.

| Apokales a răspuns:

Am auzit diferite opinii, am citit diferite articole. Cea mai decenta a fost aceea ca ajuta, dar este insignifiant numarul de calorii pierdute in acest proces. Deci, metoda este inutila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevărat, e un mit.
Eu mănânc de când lumea mâncare picanta pe care mulți nu o pot manca, ardei incredibil de iuți, eventual de la iuteala aia vei alerga alandala și mai dai câteva kilograme jos.
Metabolismul, un metabolism accelerat este stabilit de genetica.

| glasulfilologului a răspuns:

Nu prea cred ca ajuta. Adică ca un exemplu, cunosc multe persoane foarte grase care consuma mâncăruri iuți.
Singura variata este postul intermitent, deficitul caloric, consumul de protiente, somnul și hidratarea.
Spor!