| anonim_4396 a întrebat:

Este adevărat că tipul de șa folosit la bicicletă și statul prea mult pe șa îți poate afecta viata sexuală sau prostata? Sunt pasionat de ciclism ( pe sosea, chiar dacă am MTB) și ieri m-am întâlnit cu alt biciclist care era și el în trecere cu care am schimbat câteva vorbe. Mi-a spus că el are 17 ani de când merge pe bicicletă și că șaua îți poate afecta prostata și zicea ceva și de viata sexuală. Mi-a recomandat șa cu gel, cică e mai benefică față de alte tipuri de șa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, logic nu avea de ce sa iti spuna un neadevar, iar gelul uniformizeaza presiunea pe sa.
E o zona foarte importanta si trebuie protejata!
Mergi intr-un magazin si pune-te la rece pe una cu gel si ai sa vezi ca e alta senzatie.