| chuckmanson a întrebat:

Este anormal să mi se facă o foame de lup la 2 dimineața?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este anormal!
La ora aceea trebuia sa dormi si sa-i dai stomacului si ficatului, pauza!
marea problema este ca nedormitul noaptea iti da toata sanatatea mentala si fizica peste cap si curand vor apare probleme de sanatate neurologice si evident, metabolice.

| aXy99 a răspuns:

E normal daca nu ai mancat suficiente kcal in ziua respectiva. Daca ai mancat destul, bea apa, iti va trece foamea.

| DanielPH a răspuns:

Lupule, cand dormi iti sunt eliberati in corp niste hormoni ce te fac sa nu simti foamea in timpul noptii, acum ca esti treaz, arzi calorii la greu, asadar ai nevoie de mancare mai multa.
Plus ca probabil te-ai invatat sa mananci tarziu, ceea ce-i destul de rau daca ai burtica.
Si pe mine m-a luat foamea, bag ceva la stomacel si apoi somn de voie. laughing
Mananca bine de seara si incearca sa te culci mai devreme, altfel mananci ca lupii pe la 2-3.
Pofta mare si somn fain, lupule! laughing

| laSoledad a răspuns (pentru DanielPH):

Tie ti-ar sta bine cu barba, just sayin'. laughing