| Alexandru_Ionut_1999_yOGF a întrebat:

Este bine sa mananc o lămâie pe zi? Adică nu cred ca e exces. Eu mănânc feliuțe, CU SARE, știu ca se mănâncă cu zahar, dar mie îmi place sa o mănânc cu sare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti mai trebuie o tequila.

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Seaca.

| darrio2007 a răspuns (pentru aXy99):

Asa se bea tequila. Cu sare si lamaie. Poate nu cunosti ritualul.

| aXy99 a răspuns (pentru darrio2007):

Ba da, cunosc laughing
Mie imi place sec.

| darrio2007 a răspuns (pentru aXy99):

Aaa! E ok daca iti place sec.

| Sn4k3 a răspuns:

E sanatos.

| aXy99 a răspuns:

E bine, dar nu te astepta sa aiba cine stie ce efecte benefice. Mai ales daca o iei cu sare.

| Panamax a răspuns:

Este bine sa-ti asculti corpul. Daca asta vrea inseamna ca asta are nevoie.

| Sn4k3 a răspuns (pentru Panamax):

Cred ca bagi de-a dulciuri in tine...

| Alexandru_Ionut_1999_yOGF explică (pentru Sn4k3):

Ocazional. Mănânc când am pofta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai nesanatoasa sarea daca e mai multa de cateva grame.

| Alexandru_Ionut_1999_yOGF explică (pentru anonim_4396):

Nu cred ca e multa. Adică iau putina sare, și presar pe feliute. Nu cred ca depasesca 3 grame...

| Tobessjd a răspuns:

Daca îți place... poți!