| caroline16 a întrebat:

Este bine sa mergi la Lacul Sarat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Este bine sa mergi sa stai la soare si sa faci baie in apa, dar la namol trebuie sa ai grija. namolul ala este ca un medicament, nu trebuie sa il iei daca nu ai vreo boala si fara sa-ti spuna un medic cum sa-l iei. in principiu pentru namol se fac cure de 21 de zile incontinuu dar repet, numai cu recomandare de la medic, sa nu te-apuci tu sa-ti dai cu el. namolul ala e bun pentru reumatism, sinuzita, cistite/anexite, dureri osoase dupa fracturi.

4 răspunsuri:
| Raluuuuu a răspuns:

Da, deoarece are efecte pozitive asupra corpului.-racesti mai greu, iti creste imunitatea,.

| YONTU a răspuns:

Este bine, ca daca ai o boala de plamani te vei rezolva foarte repede(trebuie sa tii un tratamen; adica sa mergi o data pe saptamana timp de mai multe saptamani).
Eu am avut un inceput de astm si am mers la Cacica(Suceava) la Bazin si in Mina si acum respir foarte bine!
Fundabig grin

| deyutza135 a răspuns:

Da este bine! te relaxeaza, apa e numai buna de stat in ea si namolul e bun pentru piele si multe altele

| Nicole8 a răspuns:

Da este bine :Acest loc este apreciat din punct de vedere turistic pentru buna sa poziționare în natură și pentru proprietățile curative de care dispun nămolul sapropelic și apa minerală hipertonică, sursa fiind chiar Lacul Sărat. Există și un complex balnear ce functionează tot timpul anului și oferă cazare, mese servite în restaurantul propriu, teren de fotbal, tenis. dar daca ai vrea sa mergi acolo sa te gandesti bine am auzit ca este pe cale de disparitie