| ANONIM78656R8 a întrebat:

Este bine daca nasc la 6 luni? Cateva detalii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Nu va supravietui fiind nedezvoltat.

| Violleta2022 a răspuns:

Din paacte, un copil nascut la 6 luni nu traieste de obicei, fiindca nu este suficient dezvoltat.
Se poate naste la 7 luni, cu risc intr-adeavr dar se poate, fiindca are toate sansele sa suparvietuiasca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Fătul este încă prea puțin dezvoltat. Va fi pus incubator cu șanse mici de supraviețuire.

| Floridori a răspuns:

Cred ca tu ar trebui sa dai cateva detalii.De ce ai fi in ipostaza de a naste la 6 luni? Sarcina cu risc?
Nu! Nu este bine daca nasti la 6 luni, cu toate ca sarcina se calculeaza in saptamani.