| dydy1 a întrebat:

Este bun bromazepam pentru insomnie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felix65 a răspuns:

Este riscant sa iei medicamente contra insomniei, chiar daca ai recomandarea medicului pentru ele! Creeaza dependenta si dupa un timp nici nu-si mai fac efectul.Incearca la o farmacie cu produse naturiste si ia ceva pe baza de plante. Poti incerca si homeopatie. Stai mult in aer,fa plimbari,excursii! Ceai de tei,lapte caldut inainte de culcare, te-ar ajuta! Sa ai mare grija, ba chiar sa te feresti de acest tip de medicamente, ca sa nu te expui unor riscuri pe care acum nici nu le banuiesti, mai ales daca nu ai recomandarea medicului!

| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

Cel mai bun e xanax. eu iau big grin