| DomnuDari a întrebat:

Este cazul de operatie la acest diagnostic? sau cat este de grav? Modificari spondiloza cervicala c4-c6, mici osteofite toraco-lombare, rotatie de corpi vertebrali lombari spre stanga si ingustare discala L5 si S1. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este cazul de operatie. Sunt doar niste modificari degenerative, de uzura. Nu este neaparat grav, dar poate da dureri semnificative care sa afecteze viata celui implicat.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat