| Fetitsa123 a întrebat:

Este cineva pe TPU ce lucreaza ca doctor sau ginecolog? Am o problema.In fiecare iarna cand e frig afara ma racesc foarte repede la ovare. Incepe scoala imediat si nu o sa pot dormi noaptea de piscaturi. Ce as putea face (in afara de consult ginecologic)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,

Îmi pare sincer rău,dar nu sunt doctor.
Trebuie să mergi mai întâi la doctorul de familie și să îi explici și să o/îl rogi să îți recomande un doctor bun.
De ce nu consult ginecologic? happy Trebuie! Nimic nu e mai important decât sănătatea, care e mai presus decât orice. Gândește-te că răcelile repetate cer diagnostic și poate și o boală, doamne ferește. big grin Trebuie consult ginecologic!

| DanielaMiky a răspuns:

In primul rand trebuie mers la ginecolog pentru ca problema ta tine de ginecologie. Trebuie sa fii constienta de faptul ca racelile repetate la ovare duc la infertilitate cu timpul si nu cred ca iti doresti sa nu poti face copii. Exista un tratament naturist ft bun pentru aparatul genital si anume Gemoderivat-ul din mladite de zmeur care este bun si pentru chisturi. Situatia trebuie monitorizata de doctor si la fel si tratamentul medicam, entos. Nu lua pastile de capul tau fara prescriptie medicala. Ceea ce ti-am recomandat eu este absolut naturist si nu dauneaza se gaseste la farmacie sau plafar.

| scama100 a răspuns:

Bea mai putine lichide