| StrongHeart a întrebat:

Este nesanatos siropul de glucoza, chiar si in cantitati mici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ca ceva să fie nesănătos trebuie să aibă efecte negative asupra corpului pe termen scurt mediu sau lung, glucoza este un element de bază din nutriție care este folosit ca și combustibil principal de către corpul uman, nu pot înțelege de unde ai ajuns la concluzia aceasta.

| 19flo79 a răspuns:

E ok!