| John321 a întrebat:

Este normal ca după ce alerg vreo 200 de metri și trag aer adânc în piept să mă doară în piept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Da, pentru ca esti sedentar.
Mananca sanatos si fa sport, alearga regulat, o sa iti imbunatatesti anduranta.

| sweetys a răspuns:

Dacă nu te știi cu probleme de natura respiratorie sau cardiaca, este posibil sa nu ai rezistenta la efort. Eu la fel pățeam și am început sa alerg din ce în ce mai mult fără sa mai am probleme.

| 1234568807 a răspuns:

Daca esti gras, da e normal

| RalucaRalu2 a răspuns:

Buna! Ca metode de prevenție, evită exercițiile fizice intense, dar fă mișcare în mod regulat. Poate fi o cauza minora, poate fi o angina pectorala sau poate fi ceva mai grav. Nu e cazul să te alarmezi. Dar fi prudent! Dacă stii ca ai astm, ar trebui să reduci intensitatea efortului.