| Girlalright18 a întrebat:

Este normal ca la începutul și sfârșitul ciclului meu să am sange de culoare maronie? Mentionez că are o durată de 4-5 zile, cu un flux ușor abundent.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca este normal. Sangele maroniu este sangele oxidat care a stat in vaginul tau o perioada de vreme si acum este eliminat de secretia vaginala. Se intampla frecvent la sfarsit de ciclu, cand nu mai curge si uneir la inceput, cand debuteaza ciclul menstrual.
Este anormal doar cand sangerarile sunt intre menstruatii.

| Floridori a răspuns:

Da.Este absolut normal.
Sangele de culoare maronie este sange oxidat si atata timp cat nu prezinta miros urat, este absolut normal la inceputul sau la sfarsitul sangerarilor menstruale, dar nu inseamna ca este obligatoriu sa se intample.

Numai bine!