| callina a întrebat:

Este normal ca la ovulatie sa iti curga putin sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se considera normal ca la ovulatie sa existe o picatura de sange pe chilot. Totusi, daca nu s-a intamplat asta din totdeauna (adica de la prima emsntruatie) si e ceva nou aparut, ar fi bine sa te vada un ginecolog pentru siguranta.

Abh
| Abh a răspuns:

Da, se numeste " mica menstruatie".

| Zenithf a răspuns:

Pentru orice eventualitate, ar fi bine sa faci o ecografie, sa stii ca nu ai chisturi ovariene. Asta daca te si doare spatele (ovarele) foarte tare. Daca ai probleme si cu menstruatia, dureri mari, atunci incearca un tratament cu cretisoara sau coada soricelului. Uita-te si pe link-ul asta:
http://www.boli-medicina.com/......BM-COM.php

| foxi a răspuns:

Da! E normal!

| callina explică:

Pana acum nuh mi s-a intamplat, acum a fost prima data si de asta nuh stiam daca este normal sau nuh!