| anonim_4396 a întrebat:

Este normal sa ai stari depresive fara vreun motiv anume?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Doar daca ar fi niste astenii de primavara acele stari..in rest nu.Consulta un doctor daca situatia persista prea mult.

| crytical a răspuns:

Incearca sa iesi cu prietenii, sa vorbesti cu cineva pe facebook gen., sau sa te uiti la ceva ce iti place, de exemplu eu cand am o stare mai proasta ma uit la stand up comedy cu romani, gen costel sau bordea, incearca si tu. In principiu trebuie sa iti schimbi starea.

| T0T a răspuns:

Nu este deloc normal. Dacă prezinți asemenea stări fără motiv îți recomand un psiholog.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Măi tu ai o problemă. Zii tot ce ai pe suflet ca să te putem ajuta cumva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Imperatrix, abia mi se raspund la intrebari de trei cuvinte si pana si la alea in misto, cine ar sta sa-mi citeasca romanele? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

EU. Promit că te ajut. Poți să-mi spui pe privat dacă vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uneori apare din subconstient/ din cauza unei situatii. Exista motive. Nu ti-ai dat tu inca seama. Ti-as sugera sa mai iesi cu prietenii, sa comunici, ba chiar sa citesti. Te linisteste psihic. Sper ca ai sa treci peste, si sa nu recurgi la anumite "cai de scapare". Hug de la o anonima.

| epurasu a răspuns:

Nu este normal!

| MgdDroopy a răspuns:

Motive ai, dar nu le conștientizezi!
Poți încerca sa iei pastile de sunătoare, seara. O sa te linisteasca. Vezi ca difera preturile foarte mult. De la 6 lei la 20 lei
https://www.farmaciata.ro/......iv-natural

| Sweet155 a răspuns:

Nu este

| jhonymontana a răspuns:

Bea ceai de sunatoare de 3 ori pe zi este anti-depresiv si pe langa asta aduce mai multe beneficii corpului