| Lupuleasa_Mihai_1999 a întrebat:

Este normal să te doară mușchii după ce ai fost operat chiar si după recuperare? Am fost operat la piept de pectus excavatum ai acum mi-am scos tija din piept. El a zis ca o luna sa nu fac nimic ai după pot sa fac si sala dacă vreau. Au trecut aproape doua luni ai când încerc să fac flotări încă mă doare putin în zona operată, dar nu stau dacă e normal. Dacă cineva stie, sa zică. Fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cat timp ai stat asa fara sa ii folosesti posibil sa fie aproape atrofiati sa isi piarda din puteri de aceia indicat ar fi sa mergi la kinetoterapie

| ZbOoM5 a răspuns:

Cum e operatia? eu am carinatum si nu peste mult timp voi avea un consult.

| Lupuleasa_Mihai_1999 explică (pentru ZbOoM5):

E diferit la tine dar tot e mai bine decat la excavatum. Operatia a fost cat de cat buna. Nu am pieptul normal dar macar acum este plat si incerc sa fac sala ca sa fie totul ok

| ZbOoM5 a răspuns (pentru Lupuleasa_Mihai_1999):

Am noroc, am scapat fara operatie
Am fost la un consult de specialitate si am scapat cu 6 luni de kinetoterapie.
Dar mersi ori cum