| Girly97 a întrebat:

Este normal sa visezi la scurt timp dupa ce adormi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conform cercetarilor, omul viseaza foarte scurt timp in cursul somnului, dupa ce corpul este suficient de relaxat.
Visele au o durata foarte scurta (cateva secunde sau minute), dar se par lungi din cauza ca si somnul efectiv ("odihna" creierului") este scurt, de doar cateva minute si le percepem comparativ intre ele.

| RAY a răspuns:

Nu ai de unde sa stii la ce ora visezi din moment ce dormi nu are logica

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este perfect nromal.

| Crackman a răspuns:

Sxurtul ala timp poate sa fie toata searawinking oricum visezi vreo 7 sec

| Caro34 a răspuns:

E normal sa visezi mereu: noaptea insa cel mai important ziua si sa le si realizezi.winking Problema este ca visam mult prea putin! Numai bine!

| Vvistula a răspuns:

Da, este normal.

| munteanuionvictor a răspuns:

Da,bineinteles. Si eu am patit.

| cyupaku a răspuns:

Desigur

| Tricky95 a răspuns:

Eu visez mereu, iar daca ma trezesc si adorm la loc incep sa visez din nou, bineinteles nu acelasi vis.

| Bianca1485 a răspuns:

Da