| LosSantos12 a întrebat:

Este o onoare sa primesti halatul alb sau este un lucru obisnuit pentru medici?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Parerea mea este ca nu e mare lucru.Asa cum si asistentii medicali si bucatarii trebuie sa poarte anumite articole vestimentare de culoare alba, asa trebuie sa poarte si doctoriii halat alb.Cei ce poarta acele uniforme se pot simti onorati de munca pe care o depun.

| ALGator a răspuns:

Ar insemna ca alte munci sunt o rusine.

| alinadianaaa a răspuns:

Este o onoare pentru ca medicii isi sacrifica toata viata pentru a salva alte vietii, macar atat sa merite ca in rest sunt huiduiti si facuti hoti.In Romania personalul medical este privit cu mult dispret.Halatul pentru personalul medical este purtat cu.multa mandrie, ca o uniforma militara