| eduard2001 a întrebat:

Este obligatoriu sa te inrolezi in armata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu,dar daca iti doresti sa te inrolezi o poti face

| Andrei233 a răspuns:

Din pacate, nu.De-aia e plina tara de cocalari si fatalai.Mare pacat ca au distrus armata.

| Lavinia218 a răspuns:

Era odata.

| TheBlueWolf a răspuns:

Acum ceva timp, in epoca de aur in adevaratul sens al cuvantului cand aceasta tara nu era privita cu mila si nu avea aceasta alura de tomberon pe care a adoptat-o de la 2000 in sus era obligatorie. Si, in mod surprinzator atunci nu existau toti golanii, cocalarii si smecherasi vai de capul lor care sa impanzeasca strazile si sa le contamineze. In orice caz nu o mai duc mult, ordinul mondial bate la usa deci s-ar putea sa fie din nou obligatorie sa se instaureze dictatura si sa renasca o era de mult apusa. Astept cu nerabdare sa vad cum toti mafiotii o sa plateasca cum se cuvine pentru ce au facut si anume cu viata si demnitatea la perete la fel si toate ciorile care nu platesc impozite pentru palatele lor nenorocite. O sa arda de vii cu casele lor cu tot...O sa se faca dreptate cat de curand.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheBlueWolf):

Visezi cam mult

| TheBlueWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu nu ma astept ca diverse persoane desprinse de realitate ca tine care inca isi fac veacul prin evul mediu timpuriu sa inteleaga ce am spus eu acolo. Eu am avut in mana dosare cu importanta monumentala si stiu ce vorbesc. In orice caz tu esti unul dintre multi gandacei manipulati prin diversi factori (precum media) si traiesc cu capul in nisip intr-un mod absolut negradat si punctat erei noastre. Insa nu te invinuiesc.O sa vezi cu ochii tai ce se apropie si nume un genocid care intr-un final isi poate lua chiar titlul de al 3-lea razboi mondial. Acesta avand ca urmare distrugerea acestei planete daca stam sa aruncam un ochi la armamentul UNORA.Deoarece in ziua de astazi razboi inseamna 2 bombe atomice si pa. Acum te poti intoarce la monotonia ta crunta si acest SP de constienta in subconstient (sau vice versa?) si spera in continuare ca totul este lustruit si perfect in jurul tau. Open your eyes. Uita-te in jurul tau ce se intampla dincolo de limita impusa de factori externi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheBlueWolf):

"in ziua de astazi razboi inseamna 2 bombe atomice si pa", asta e de prin anii 50, am mai fost in pragul unui razboi nuclear, cand a fost criza rachetelor din Cuba, nu e ceva nou.

Oameni ca tine apar mereu, si vorbesc si vorbesc si nu se intampla nimic, din simplul motiv ca e imposibil sa prezici asa ceva.

"O sa arda de vii cu casele lor cu tot", de cate ori am auzit asta, in special muncitori incapabili si frustrati spun asta, dar asa ceva o sa se intample cum ai zis tu, destul de curand, adica gen MINIM 7 milioane de ani.

Termina cu frustrarile, nu e vina nimanui ca muncitorii nu au vile, eu sincer sper sa nu aiba niciodata, acea clasa sociala e bine sa stea jos.

| TheBlueWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca tu ti-ai format iluzia ca eu sunt vreun zugrav care toata ziua isi pune probleme existentiale si isi plange de mila ca nu stiu ce s-a mai intamplat prin parlament, permite-mi sa iti spun ca gresesti amarnic. Iar cand am spus ca vor arde de vii cu casele lor cu tot am batut spre expresie si totusi nu e departe de ce se va intampla avand in vedere ca suntem in prag de razboi mondial si genocid. Si nu vreau sa aiba nici un muncitor vile eu vreau ca tiganii sa plateasca impozite. In orice caz se vor rezolva toate astea. In schimb eu nu am vorbit NICIODATA in nestiinta de cauza si fara sa am in spate o protectie precum dosare cu raritate (foarte, enrom de) mare.Si singura clasa sociala care este menita sa stea jos (de tot) asta insemnand cam la 5 m sub pamant sunt tiganii. Deoarece din cauza lor refuza medicii sa faca transplant de inima deoarece nu merita romanul o inima de italian.E imposibil sa nu stii despre ce vorbesc avand in vedere ca s-a mediatizat la greu si aici intram in alte probleme si anume confuzia intre romani si tigani. Tiganii au originile la indieni (cea mai mizerabila "cultura" si stil de viata) saracii nomade ordinare care au venit aici cand si-au dat seama de sansele de a prospera. Ne trebuie un nou kkk sau Hitler. Eu iti garantez ca in urmatorii 10 ani (CEL TARZIU) se v-a intampla asta si anume Noul Ordin Mondial. Dupa cum vezi se trag deja sforie pentru a aduce toate tarile intr-un singur punct, face un singur conducator si religie. Nu iti trebuie dosare secrete sau oameni care sa ciripeasca pentru a-ti da seama ca lumea este in metamorfoza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheBlueWolf):

Ba da, stiu despre ce vorbesti cu transplantul de inima. Nu ai cum sa stii ca se instaureaza nu stiu ce ordin in 10 ani, nici macar Obama nu stie asta ( si el are acces la mai multe informatii ca tine ).

| TheBlueWolf a răspuns (pentru Cosmin86):

Asta e ceea ce ti s-a bagat pe gat de media si nu prea cred ca ai vorbit cu Obama care sa iti confirme ceea ce urmeaza sa se intample si ce nu. Ordinul Mondial a avut mai multe incercari esuate dealungul timpului (inu intru in detalii ca sunt obosit, am avut o zi grea) insa as vrea sa deschizi putin ochii si vezi ca se pregateste o schimbare radicala in societate, lume sau cum vrei tu sa ii spui. Si Obama este cel menit sa fie conducator si papusar la fel ca Papa al carui destin a fost scris intr-un mod similar. Dupa cum am spus tinta este o singura religie, un singur conducator.Si ce se cauta cum este conflict.Tot, TOT ce se intampla in politica este regizat la fel si in televiziune.Am ramas socat cand am vazut cam cum sta treaba. Si inca ceva si aici mesajul este destinat tuturor Romanilor. Degeaba iesiti in strada sa protestati. Daca se vrea ca Basescu sa conduca el conduce, daca se vrea ca el sa demisioneze el demisioneaza. Nu puteti influenta cursul acestor intamplari. Papa a fost si Nazist apropo, poate te ajuta la cercetarea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| Niiiicu a răspuns:

Nu,din 2005 nu mai este obligatorie, daca te duci in armata te duci sa lucrezi, devenind locul tau de munca adica cam definitivhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Dar este bine sa o faci iti intareste caracterul nu o sa fi un fatalau cel putin asta e parerea mea eu am sa fac armata.

Răspuns utilizator avertizat
| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

A fost mai demult, dar acum e optional.

| beatrice9849 a răspuns:

Nu

| rob12 a răspuns:

Nu asta a fost cred ca pe vreamea lui Ceausescu clar nu doar daca vrei happy funda?:

| InTeRacTive a răspuns:

Dupa cum spune noua Lege nu este obligatoriu, dar daca vrei te poti inscrie si cei care se inscriu vor avea multe de castigat! sper ca te-am ajutat!