| gabi9119 a întrebat:

Este ok daca consum 2400 de kcal pe zi? Vreau sa ma ingras, am 16 ani, 169 si 51 de kg, si incerc sa consum cat mai multe calorii dar doar atata reusesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| ionur a răspuns:

Stai să-i dau meniul-_-

| wpAbby a răspuns:

Mareste caloriile la 2600 si o sa apara rezultate, incearca sa ai mese mai consistente si mai sanatoase, ca sa nu ti se depuna grasime prea multa pe corp

| Dannnnii a răspuns:

Important e sa mananci mai mult decat consumi.

| mraille a răspuns:

2400 kcal sunt de ajuns, dar iti recomand sa faci miscare si sa consumi multa proteina si multe legume/fructe. In niciun caz sa nu asculti sfaturile altora care iti spun sa consumi dulciuri sau mancare prajita/grasa, ai sa iti cauzezi probleme grave sanatatii.