| DanielAndreiescu95 a întrebat:

Este okay folosirea unel ape de gură foarte puternică mai mult de două ori pe zi?
Este vreun efect negativ pe care folosirea de 3 sau chiar 4 ori îl poate avea asupra dinților sau gingiilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Depinde despre ce produs este vorba.
Eu folosesc Clorhexamed 0, 2% si trebuie sa respect:
--1 data pe zi
--nu mai mult de 5-7 zile pe luna
(restul pana la finalul lunii folosesc Meridol sau orice alta apa de gura)

| DanielAndreiescu95 explică (pentru NLS):

Colgate, Listerin, Parodontax

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Orice e prea mult strică.

| Eireann a răspuns:

Depinde de compozitie. Ce vrei sa obtii folosind-o mai des? E pentru albirea dintilor?

| DanielAndreiescu95 explică (pentru Eireann):

Am 3 mese pe zi... mă spăl pe dinți după fiecare masă, dacă o folosesc dimineața și seara, cum obțin protecție maximă între prânz și cină? mai ales că după prânz trece foarte mult timp până la cină.

| Țoglă a răspuns:

De 3 ori pe zi e recomandat. Nu ai păâit nimicpână acum.
Ai grija să nu conțină alcool dacă conduci.