| Constantin_Alexandru_1992 a întrebat:

Este posibil ca intestinul strangulat sa nu isi revina? Am un dubiu deoarece am fost operat de hernie inghinala strangulata... operatia a fost ok am mai scapat de dureri dar mai am probleme cu gazele corpului si cu constipatia uneori, sa fie oara de la intestin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| zilog a răspuns:

Nici o operatie nu este 100% garantata
sansele de supravietuire si vindecare totala din punctul meu de vedere sunt de 50%
așa că pregăteștete de cele veșnice
nu strică niciodată să nu trebuiasca sa alergi in ultimul moment