| RaulMA a întrebat:

Este posibil sa ai simptome de sarcina dupa o zi nici nu de la contactul sexual? Tin sa mentionez ca nu au fost scurgeri vaginale, sau aşa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, prin autosugestie.

| corbulalbrosu a răspuns:

Primele simptome de sarcina reale/adevarate se pot manifesta doar in momentul in care sarcina are varsta de 6-7 saptamani. Si pentru informarea ta corecta trebuie sa stii ca simptomele de sarcina nu apar/nu exista in cazul tuturor femeilor insarcinate. Ar fi indicat sa te informezi in mod temeinic si corect in privinta modului in care se poate produce o sarcina, dar sa o faci inainte de a mai intretine un nou contact sexual pentru a nu exista posibilitatea sa creezi probleme atat tie cat si partenerei tale. Sanatate!

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu, nu este posibil. Dupa cateva ore bune de la fertilizarea ovulului are loc implantarea lui in uter, deci nu e posibil.