| Bydgoszcz a întrebat:

Este posibil sa fie hernie sau este febra abdominala? Ieri am facut 3 serii dus-intors mersul fermierului cu gantera de 17, 5 si 3 serii cu discuri de 15 si cu o zi inainte am facut abdomene cu bila de 8 kg si abdomene normale 4 serii 20 de repetari. Simt ca si cum ar fi febra si un usor disconfort la tuse in toata zona abdomenului, tot in ziua respectiva am jucat si mai mult fotbal si problema ma resimtit-o la vreo 6-7 ore dupa exercitii. Nu am umflaturi sau alte simptome, e prima data cand ridic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

La hernie in general te doare spatele, nu abdomenul si nu poti face mișcări, nu te poti ridica, etc. Cel mai probabil este febra musculara, având în vedere că ai spus că este prima oară când ridici astfel de greutăți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Denisa0954):

Poate fi și hernia inghinală. Însă refuz să cred că poți face hernie din ce a descris inițiatorul. Iar hernia doare ca naiba. Să ia un ibuprofen, nurofen, brufen. Doar febra musculara.

1 răspuns: