| GabiD10 a întrebat:

Este urgent intr-o luna aproape 2 luni am banchetul cate kilograme pot slabi in timpul acesta daca alerg 30 minute sau 60 minute in fiecare zi? va rog si ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreylupu07 a răspuns:

Sa slabesti in 2 luni e usor dar greu. Adica treaba sta cam asa:
1. Dimineata te trezesti la 6, daca nu faci deja asta, si faci asa:
30x abdomene 20x genoflexiuni si 5x flotari
La pranz cand vii de la scoala, inainte sa mananci, fugi 30 min (lejer sa nu te doara in piept) si cand ajungi acasa faci 5 flotari.
Seara dupa masa, inainte de culcare, faci asa:
30X abdomene si 20xgenoflexiuni!
Asta e programul sportiv!
Acum mesele:
1. Dimineata te inveti sa mananci asa :
1x ou fiert
1x fruct (mar, para, portocala)
-1x bol de cereale cu lapte SAU
-1x pahar cu lapte si 3, 4 x felii de paine cu ceva.
1x pahar de suc natural (fara acizi)
2. La scoala mananci doar :
biscuiti, cornuri, placinte
INTERZIS cipsuri sau alte chimicale si sucurile cu acizi! Bei doar apa si suc natural!
3.La pranz mananci asa:
1x salata de legume
1x ciorba
1x portie de carne (gratar )
desert : 2x fructe sau altceva (fara euri)
4. Gustari : DOAR FRUCTE
5.Cina {O IEI PANA LA ORA 7 DECI STRICT INTERZIS MASA DUPA 7 SAU 19:00} Mananci asa:
1x salata
1x supa
NIMIC MAI MULT!
Cu aceste 2 programe Alimentar si Sportiv iti garantez ca dai cel putin 5kg pe luna jos!
PS: Sa nu bei sucuri acidulate si sa mananci grasimi!
Funda :*

| GabiD10 explică (pentru andreylupu07):

Multumesc, o sa incerc.

2 răspunsuri:
| MirceaRadu21 a răspuns:

Intra si aici si documenteaza-te.Alegi ce crezi ca ti se potriveste tie:http://d-news.ro/category/sanatate/