| adriiiann a întrebat:

ESTE URGENT!
Salut, locuiesc in Belgia si maine ma duc sa ma operez pentru extractia a 6 dinti. Ma duc in spital, pentru asta am fost la medicul meu dentist ca mi-a zis sa vin aici. A spus ca o sa ma anestezieze total, dupa ce o sa ma trezesc o sa ma doara foarte tare dantura, trebuie sa fiu ingrijorat pentru asta?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa iti bagi implant prin tehnica de pod cu bucati metalice in RO iesi mai ieftin. Lasa ca trece mergi cu incredere

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa fii ingrijorat, odata ce toata procedura se face in spital, sub anestezie, de un medic specilizat pe asa ceva.
Sanatate maxima!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vei primi calmante ca să suporți durera de după. Nu este cazul să te îngrijorezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este normală durerea după ce anestezia își pierde efectul, dar cel mai probabil ți se vor prescrie niște analgezice puternice, cum ar fi Ketonal. Oricum, va trece și asta, la început va fi mai greu... Dar de ce este nevoie de extracția atâtor dinți?

| adriiiann explică (pentru anonim_4396):

Am 3 masele cu infectie si 3 masele de minte