| ynuk a întrebat:

Este vreo problema daca imi fac testul de sarcina surecheck in mijlocul zilei? exista riscul sa imi dea vreo eroare?(in prospec scrie ca dimineata ar fi cel mai indicat sa il fac, dar nu mai am rabdare)...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca il faci din prima urina de dimineata, te poti baza pe el dupa 21 de zile de la contactul sexula. daca il faci din urina de peste zi, doar dupa 24 de zile atinge aceeasi siguranta. Asadarm se pozitiveaza cu 3 zile mai tarziu. Eu zic ca daca ai asteptat 21 de zile (minim), mai poti astepta si pana maine dimineata.

| veronica a răspuns:

Nu-i nici o problema trebuie doar sa nu te duci la baie vreo 4 sau 5 ore
la test zice asa pentru ca in timpul noptii se aduna ura mai multa nu-i problema daca il faci acum si eu l-am facut la pranz si mi-a aratat adevarul.in general testurile nu fac greseli.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineata...atunci esti odihita si e mai indicat.
(asa zic)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai indicat sa-l faci dimineata dar nu conteaza...atata timp cat il faci corect nu exista eroriwinking