| NeverGonnaLetYouDown a întrebat:

Este vreun risc in a manca supa la 24 de ore dupa extractia molarului de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este nici un risc, dar atentie, nu se mananca sau bea (inca) nimic rece sau fierbinte. Apa la temperatura camerei iar supa doar incazita, nu fierbinte.

9 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu, linistit!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De ce nu ai intrebat medicul dentist? Daca ai numarul lui suna l si intreaba l pe el, noi nu sunte m doctori.

| Andreeush a răspuns:

Nu e nici o problemă.

| Bizon95 a răspuns:

Vreo 2 ore nu ai voie sa mananci nimic
apoi cam o saptamana nu ai voie sa mananci/bei prea rece sau prea fierbinte, iar daca mananci chestii tari (coaja de paine, seminte, carne tare, etc.) sa nu mananci in partea in care ai extractia, de preferat sa nu mananci deloc asa ceva

DAR

SA ITI FIE DOCTORUL DE RAHAT, doctorul meu de fiecare data cand mi-a extras un dinte, mi-a pus in mana un patratel de hartie pe care scria tot ce pot sau nu pot sa fac dupa o extractie

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Bizon95):

Mi s-a explicat si mie absolut tot insa n-am retinut chiar tot.

| Bizon95 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Inteleg, deh, e mult mai buna ideea cu fituicawinking

| Bizon95 a răspuns (pentru NeverGonnaLetYouDown):

Mai ales sa iti explice imediat dupa o extractie cand esti putin ametit... chiar daca nu a durut deloc tot naspa e!

| NeverGonnaLetYouDown explică (pentru Bizon95):

Mi-a explicat inainte insa cred ca extractie m-a facut sa uit cateva chestii laughing

| Farcas_Paul_1990 a răspuns:

NU!