| Gogoasa24 a întrebat:

Este sanatos sa dau 10kg pe luna jos? Nu o fac fortat si daca slabesc cum evit sa nu fie intinsa pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Eu am dat jos 9 kg într-o lună. Nu am rămas cu zbârcituri, din fericire

| RAY a răspuns:

Aceste scopuri proaste durează pe timp scurt, de ce sa slăbești dacă te vei reingrasa? Tu puneți obiectul de 1kg nu de 10 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
Sa incepem cu prima intrebare.
Daca slabesti 10 kg pe luna, inseamna ca slabesti 3 kg pe zi. Ceea ce e drastic si, nu, nu e sanatos.
Daca nu o faci fortat ar trebui sa mergi la medicul endocrinolog pentru ca s-ar putea sa ai probleme cu tiroida. sad
Daca doresti sa nu fie pielea intinsa trebuie sa slabesti incet si sanatos. Orice schimbare brusca adusa masei corporale duce la craparea pielii si astfel aparitia vergeturilor.
Iti zice cineva care are! happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vrut sa zic 1 kg la 3 zile, greseala mea

| Sara2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Înseamna 2,5 kg pe săptămână, nicidecum 3 kg pe zi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sara2):

Macar ai citit comentariul in care m-am corectat? happy

| Sara2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da, l-am citit după, și am vrut să-l șterg, dar îmi cere confirmare în mail, și nu mai știu parola, deoarece contul ăsta e f vechi, se mai întâmplă. O zi faină

| tudorvolcano a răspuns:

Sală, cu greutăți.
Dezvolți masa musculară pentru ca să înlocuiască spațiul ocupat de grăsime.

Dacă ești bărbat, câte calorii consumi pe zi?