| Andreea1095 a întrebat:

Eu am o piele foarte sensibila.Am incercat epilat cu epilator,ceara rece si calda, crema.Mă. irit orice as folosi.Acum 2 ani aveam niște iritatii urate pe picioare și dintr -o mare prostie de a mea m-am dat cu crema de ras peste ele vrând ca apoi sa dau cu lama pentru ca era crescut destul.Țin minte ca m-a usturat rău pe moment și bubițele s-au mărit. Ideea e ca și acum după 2 ani mi-au rămas niște bubițe pe picioare,nu sunt roșii, aproape ca nu au culoare dar nu mai trec.Am încercat baneocin, crema de galbenele dar nu trec.Ce as mai putea încerca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| JulietteJokes a răspuns:

Du-te la dermatolog... poate problema nu e la exterior. Cunosc persoane cu pielea sensibilă care nu patesc asa ceva...

| octav005 a răspuns:

Incearca sa nu mai folosesti crema epilatoare. ai o piele sensibila si te irita

| SilviaPunct a răspuns:

Mergi totusi la un consult de dermatologie. S-ar putea sa tot incerci cu medicamente si creme gasite online fara rezultate dar medicul poate sa iti dea un tratament tintit si sa scapi de problema. happy