| NYØ2002 a întrebat:

Eu am probleme cu maselele si sunt elev.O masea e dusa de tot, a ramas un colt din ea.Mai am una care e gaurita de abia daca se mai poate salva, mai am un dinte care de abia s-a gaurit si ea si inca 3 carii mai mici.Este gratis pentru elevi? Eu sunt din Husi, jud Vaslui.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Este gratuită consultația si intervenția stomatologică pentru cei asigurați medical, dar doar dacă apelezi la un medic ce are contract cu cnas si are locuri disponibile.

| Iote a răspuns:

Teoretic, este gratis pentru elevi. Dar nu toti medicii respecta legea, cu pretextul ca "nu sunt fonduri". Mergi la cateva cabinete si vei gasi unul care sa te trateze asa cum trebuie.

| NYØ2002 explică (pentru Iote):

Cu banii am problema