| mihneapopescu a întrebat:

Eu am scabie, am spălat hainele cu apă foarte foarte rece, daca le-am spalat cu apa rece moare scabia de pe ele? Va rog mult sa stiu daca nu functioneaza cu apa foarte rece, le voi fierbe!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu apa fierbinte nu rece ca nu sunt fete in excitație

| Yuoia a răspuns:

Apa rece este inofensiva. Orice infectie, etc, se inlatura prin fierbere, cu lesie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu apa fierbinte, cam 90 de grade 85 trebuie sa le speli, inclusiv lenjeria de pat.