| Anonimm30 a întrebat:

Eu iau pastile pentru anxietate si sunt fumator, mai mult de 8-9 tigari pe zi nu fumez. E ok, sper ca nu afecteaza cu ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cum a zis si Floareasoarelui26 e bine sa te lasi de fumat, o sa te simti mai bine vei observa si de aici o imbunatatire.
Cei care au probleme psihice nu au voie o arata studiile nici macar de cafea pentru ca si asta da peste cap intr-un fel sau altul medicamentatia, de fumat sa numai vorbim.
Unii iau pastile pentru cap cu alcool de ex. si ajung in puscarie pentru ca innebunesc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E destul ca să îți strici sănătatea cu ele.

| Floridori a răspuns:

De obicei, orice substanta care poate crea dependenta (alcool, tutun etc.) sau substantele psihotropice si halucinogene ar trebui sa lipseasca din viata celor care iau tratament pentru tulburari psihice.
Ideal ar fi, daca ai putea, sa renunti.
Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vei avea nevoie de plămâni sănătoși dacă te vei îmbolnăvi de covid.