| Radandam a întrebat:

Eu in acest moment pot avea un AVC? Când ai un AVC nu mai poți scrie? Care sunt șansele sa faci un AVC la 20 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nimic nu e exclus dar așa... ca o curiozitate: ai scăpat de cheagurile de sânge?

ca aici și-n alte zece:

https://www.tpu.ro/......sa-ajungi/

| Frank51 a răspuns:

Băi sincer să fiu, am pățit să fiu paranoic, când mi s-a făcut rău la muncă, eram schimbul 3, și eram singur. M-am panicat, am băut apă, m-am așezat și am stat până mi-am revenit. Dacă era să mi se întâmple ceva, mă găseau doar dimineața, că eram singur cuc. În astfel de cazuri chiar cred că este normal să îți fie frică și să te panichezi, dar în cazul TĂU, nu există nicio șansă. Ți-am povestit că așa poate ne lași în pace să nu turbăm de la aceleași întrebări over and over.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

La tine a fost o stare, la el ar putea fi patologie.

| Frank51 a răspuns (pentru Invictusman):

Nu vreau să fiu rău, dar chiar sunt de acord. Sunt mulți useri care au probleme la cap, și eu sincer sunt realist și zic verde în față, și ști care e faza nasoală, că ei în loc să o ia ca pe o critică constructivă, se ofensează și acționează în defensivă, oarecum o reacție normala a creierului.

| Invictusman a răspuns (pentru Frank51):

E ceva tipic persoanelor cu psihoza. Medicii psihiatrii vor sa ii ajute și ei ii considera dușmani ca le spună ceva ce nu vor sa audă, sau ei au mereu dreptate și dacă nu ești de acord cu ei, cu părerile lor din nou te considera inamic, adopta o atitudine ostila.
Bine, el poate e doar ipohondru ajuns în stadiu cronic, încă mai are timp sa se salveze, sa meargă la psihiatru dar nu vrea. Dar nu se exclude nici psihoza, prea paranoic e.
Și doctorii iau spus și noi și tot pe a lui o tine, e vorba de somatizare asociata cu anxietatea dar el nu pricepe ca asa se manifesta degeaba ii explicam noi sau medicii, el tot pe a lui o tine.
Din punctul meu de vedere e un caz pierdut, asta fiindcă nu vrea sa meargă la un specialist.
Bolile/afecțiunile/tulburările se agravează pe zi ce trece daca nu sunt tratate.
Și ăștia cu psihoza au realitatea lor degeaba le explicam realitatea noastră ca ei tot pe a lor o țin.

| zilog a răspuns:

Sa dea AVC-ul peste tine!
Ne-ai innebunit cu AVC-ul tau

de nu ai ous azi de 40 de ori aceasta intrebare e putin!

Mai lasane ca ne-ai innebunit cu avc-ul tau

| Invictusman a răspuns:

Paranoia ai nu AVC.
Îți dai seama ca nu mai poți formula corect întrebarea dragule.
Nici o șansă, la tine cel puțin.

E doar ipohondrie atâta tot!
Mai ieși și tu din casa din când în când, coboară din copac.