| Tourniquet a întrebat:

Eu mereu daca racesc ma simt foarte rau. ametesc, ma doare burta, capul mor de gat[ma doare rau de tot nici nu mai pot vorbi.]. straight face. thinking

Un sfat, o parere, ceva? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fervex, paracetamol sinus, bai fiebinti cu sare la picioare. Intr-un pahar, pui apa pe jumatate dar, sa fie calduta si pui o lingura de sare si o topesti amestecand continuu, apoi faci cu ea gargara de cateva ori si arunci in chiuveta, nu inghiti aceasta apa si timp de 1 ora, Nu manaci si Nu bei nimic, ca sa actioneze pe gat aceasta sare si sa vezi ca la a doua gargara deja te vei simti mai bine. Multa lamaie taiata feliute subtiri si puse pe ele zahar sau de ai,- miere, ca e mult mai buna. Sosete groase dupa baile fierbinti, repaos la pat (de poti) si multe ceaiuri calde pentru hidratare, ca poate transpiri si elimini apa. Caldura in spate si poti imprumuta vesta bunicii ( caci stia ea ce stia ), bluze lungi sa acopere rinichii si sa tina de cald. Daca curge nasul, picaturi Olinth si in casa la caldura. Maine, cu siguranta ca te vei simti mai bine, ti-o doresc mult. Lucien.

4 răspunsuri:
| Tourniquet explică:

Nu sunt racita, ma refeream de obicei cand racesc laughing. dar oricum mersi pentru raspunsuri big hug

| Barajag a răspuns:

Ia fervex, vitamina C, iti poti baga picioarele intr-un lighean cu apa fierbinte si cu sare, pentru durerile de gat iti recomand sa bati un ou crud si peste el sa pui lapte fierbinte si putina miere.Crede-ma ca se meritahappyMulta sanatate!

| hax0r a răspuns:

Du-te la doctor si fa-ti o traheotomie. s-ar putea sa fie mai grav decat crezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 nu mai sta la calculator, 2 nu ma pricep deci gasesti pe cineva sa iti zica ce faci la doi