| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Eu sunt băiat, e normal sau mai cunoașteți pe cineva care la 22 de ani să aibă riduri pe frunte, deorece eu am puține riduri pe frunte la 22 de ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Riduri de expresie poți avea și la 15.

| Legion7X a răspuns:

Probabil Ai tenul gras, alea nu sunt riduri este doar o mică încrețire a frunții care are toată lumea. Depinde cum îți miști sprincenele. Revino la 40 de ani.

| Invictusman a răspuns:

Da, este. Am văzut la multe persoane "cute" pe frunte.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Invictusman):

Cam ceva de genu am și eu

| Invictusman a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Nu e nici o problema, poate fi de la genetica sau stres, fumat pe perioade îndelungate, alimentație etc. Nu are rost sa te dai cu creme și nici nu ar trebui sa te intereseze acest aspect, cel puțin nu pe noi bărbații, femeile sa facă ce o vrea, pentru noi incarunntirea sau ridurile nu sunt o problema decât dacă ai o fixație legata de aspectul fizic, de o afecțiune psihica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ridurile depind de
-factorii genetici, deca esti predispus la imbatranire prematura
-stilul de viata (alimentatia, daca ai supus pielea la radiatii sau alti factori toxici)
In concluzie poate fi normal si nu prea. Totusi, daca ai un stil de viata sanatos si ai grija de pielea ta, ai putea incetini acest proces de imbatranire. Din, pacate, inapoi nu mai poti da, dar poti sa incerci sa o incetinesti.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru anonim_4396):

Păi unde lucrez eu este mult praf

| UnTipObisnuit a răspuns:

Ce faci in general? Am si eu riduri usoare la 18 ani, dar stau mult sa rezolv probleme de matematica, fizica, codare de vreo 3 ani. Posibil sa fie din cauza ca te stresezi mult sau gandesti mult. (cand te gandesti la ceva mai complex iti incretesti fruntea in general)

| bmb43 a răspuns:

Gata! Te-ai transformat în moș.