| paulp a întrebat:

Eu sunt un tip foarte calduros - chiar si iarna mai mereu imi este cald. Si acasa de multe ori stau doar intr-un tricou sau de multe ori la bustul gol.
Maica-mea, care sufera de reumatism, mereu imi zice sa iau o bluza pe mine ca sa nu primesc reumatism. Ea zice ca acum nu simt, dar o sa simt mai tarziu - cand am sa imbatranesc.

Pot primi reumatism doar pentru. ca umblu mai dezbracat? Precizez ca nu imi este frig - nu e un moft faptul ca umblu doar intr-un tricou - daca iau mai multe haine pe mine imediat transpir. Eu stiam ca reumatism primesti cand stai in frig si ITI ESTE FRIG.

Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnutzaTa a răspuns:

Pai nu vei primi deoarece daca iti este cald asta nu inseamna ca nu ai voie sa stai in bustul gol sau in tricou daca e sa nu descizi fereastra larga ca asa vei face ok? deci iti zic poti sa stai in tricou sau in bustul gol da fara geamul deschis ca si eu stai cateodata in tricou si imi este cald da las geamul rabatat ok ai grija

2 răspunsuri:
| X a răspuns:

Nu patesti nimic crede-ma aici e vorba despre organismul fiecaruia ...si eu umblu prin casa numai in slipi si afara...cand ies imi fac parul si ies cu el ud si n-am racit deloc toata iarna insa am racit vara ironicrolling on the floor

| X a răspuns:

Asa sunt parintii mai protectorii mi se pare normal sa iti zica sa ai grija sa nu racesti, imbolnavesti