| CravataAlbastra a întrebat:

Exista clinici private care fac injectii cu botox la axile pentru transpiratie, care fac reducere cu trimitere de la medicul de familie sau ceva de genu? Sau exista clinici de stat cu aceasta procedura? Am o probleme cu transpiratia si as vrea sa-mi fac interventia asta, doar ca e foarte costisitoare mai ales ca se face o data la 6 luni...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Din pacate, din cate stiu eu, Nu se deconteaza. Nici antipersirante gratuite nu se ofera. Doar medicamente se prescriu cu reducere, de la dermatolog, dar au efecte negative prea multe. Încearcă să descoperi cauza pentru care transpiri excesiv si sa ti menții temperatura constanta