| Δαηιελα a întrebat:

Exista exercitii sau vitamine pentru crestere in inaltime?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia de cel putin un an jumate poti face ce doresti dar nu te va ajuta sa te inalti deloc. Daca nu atunci asa cum ti s0a mai spus inotul si basketul sunt foarte bune si de asemenea un medic endocrinolog te poate ajuta. Vitamnie nu stiu sa iti spun ce sa iei dar citisem acum cateva zile un articol in care spune ca daca bei de 4 ori de zi lapte ai sanse sa te inalti cu jumatate sau chiar un centimetru. Cat timp trebuie sa faci lucrul asta si daca are efect nu stiu sa iti spun

| roxaa15 a răspuns:

Cele mai bune sunt inotul si basketul,

| Marwell a răspuns:

Eu am facut niste exercitii care au avut rezultate foarte bune, am crescut peste 5 cm de la ele, uite le gasesti aici, are si in format video:
http://wp.me/P3hgwB-23

| tooteu a răspuns:

Exercitii da(tractiuni la bara, innot, etc)la capitolu' vitamine nu stiu happy

| jacheline a răspuns:

Eu am crescut si la 20 de ani 3-4 cm.Vai cand ii vad pe unii ca se plang ca sunt prea mici........si eu as da orice sa fiu mai mica de inaltime te puphappy