| Alexandruceva a întrebat:

Exista pastile care incetinesc ritmul cardiac? Daca da, unde se gasesc, cat costa si in cat timp isi fac efectul(si cat dureaza efectul).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MadRaven a răspuns:

Pentru ce ai nevoie de aceste pastile? În ce momente ai nevoie să-ți încetinești ritmul cardiac?
O astfel de pastilă accesibilă tuturor este sportul. Dacă duci un stil de viață sedentar la orice mișcare o să ți-o ia inima la goană pentru că n-ai "antrenat-o" cu nimic. Mișcarea zilnică cu creșterea progresivă a intensității o să-ți "lucreze" mușchiul inimii crescându-i rezistența. Pe scurt: cu cât o "obișnuiești" mai mult la activitate fizică o să-i fie mai ușor să desfășoare activitățile de zi cu zi, pentru că o să fie mai puternică și o să-i vină mai ușor să pompeze sânge.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa-ti o programare la un cardiolog si vei afla ce ai nevoie sa stii. Asemenea sfaturi nu se dau pe forumuri de copii.