| Catalinlupu23 a întrebat:

Exista pastile in care sa fiu treaza bine dimineata si sa fiu cu mintea limpede si sa retin in minte mai usor lectii si sa invat mai rapid? Eu ma gandeam la memo plus, voi ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un duș rece, gimnastică de dimineață.

| Donsavas a răspuns:

Bilobil si memoplus si alte suplimente au efect placebo. Nu fac ceea ce ti ai dori tu sa faca.

| WhiteLife a răspuns:

Dimineața poți bea o cafea (poate la început cu mult zahar daca nu îți place gustul, sau poți încerca Inka). În perioadele de stres poți lua suplimente pe baza de plante, cum e Polygemma 8 de la Plantextrakt sau extractul de Măr pădureț.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bilobil e mult mai eficient da asta cu trezitul nu cred eu am luat bilobil și erau mult mai eficiente decât memoplus chiar lecitina da trebuie luat minim 2-3 luni e bun și pentru depresie am observat acum depinde e o chestie subiectiva poate ție ți se potrivește memo sau lecitina

| aimullah123 a răspuns:

Ai nevoie in fiecare noapte de un somn de 8 ore neintrerupt si fara cosmaruri. Asa te trezesti dimineata plina de energie si cu mintea limpede. Cred ca ai observat si tu ce influenta are privarea de somn sau un somn perturbat asupra functiilor cognitive. Incearca sa sustii un examen dupa o noapte pierduta.