| Anonim2314S a întrebat:

Exista pastile pentru reglarea menstruatiei? Si daca da, care?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| QElenaBoghiu a răspuns:

NU putem discuta despre un anumit tratament până nu faci o ecografie ovariană ( eventual şi control endocrinologic + dozări hormonale ) şi nu se stabileşte un anumit diagnostic!

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu stiu daca toate, dar unele anticonceptionale, pe langa faptul ca au rolul de a te proteja de o sarcina nedorita, regleaza menstruatia. Te sfatuiesc totusi sa nu le iei dupa ureche, ci doar la recomandarea medicului.

| Anonim2314S explică:

Trebuia sa imi vina menstruatia acum 4 zile si nu am niciun simptom. Adevarul este ca am o problema si probabil este din vina stresului. Mi-a intarziat odata si 2 saptamani. De la ultima menstruatie nu am mai avut niciun contact sexual, luna trecuta m-am protejat

| Geanina_Chirila_1982 a răspuns:

Eu folosesc Calcidin si îl iau când îmi vine până când trece. Este bun pentru încetinirea scurgerilor