| UmbraDeVulpe a întrebat:

Exista posibilitatea de a lua o boala cu transmitere sexuala prin oral neprotejat daca nu are nimic la gura fata? Si cam de cat la suta e probabilitatea de a lua o boala asa prin oral neprotejat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Posibilitatea de a lua o boală cu transmitere sexuală în timpul sexului oral e mai mică decât în cazul sexului normal, însă nu complet inexistentă. De unde știi că nu are nimic la gură? laughing Nu e musai să aibă bube purulente și gura desfigurată în caz că are vreo boală.

Să zicem că are HIV și poate s-a spălat pe dinți înainte de a-ți face ție oral și și-a rănit gingia sau și-a mușcat limba/obrazul din greșeală în timp ce mânca or whatever. Are o rană mică de tot, deschisă, în cavitatea bucală.

Printr-un accident nefericit sau dintr-o neatenție sau din lipsă de experiență, te zgârie pe penis. Ai luat HIV? Ai luat! Are gura plină de bube? Nope.

Mă rog, exemplul ți se poate părea extrem, însă înțelegi ideea. Dacă vă testați amândoi și știți că sunteți complet sănătoși, go for it. Dacă vrei să riști, riști pe sănătatea ta. happy

Răspuns utilizator avertizat
| AnotherGirl a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Poți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de mica

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar e puțin riscant daca nu ii ști dosarul fetei