| outsidethebox a întrebat:

Exista riscul sa imi scada sau Doamne ferește sa pierd imunitatea innascuta, in decursul vietii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, o pierzi după ce nu mai sugi la mama. Apoi o câștigi pe a ta, pe măsură ce crești și te confrunți cu virușii.

| Lioana a răspuns:

Da. Imunitatea poate creste sau scadea in timpul vieții.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Doar dacă te îmbolnăvești de o boala autoimuna.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Nu o pierzi dar nu e suficienta pe parcursul vietii doarece apar alte probleme care nu era la inceput

| anonim_4396 a răspuns (pentru LasleaIoan1972):

Parca ziceai ca îți ștergi contul laughing